2021. 08. 05., Csütörtök, 10:17

Veszprémi siker: Rasovszky Kristóf olimpiai ezüstérmes 10 kilométeres nyílt vízi úszásában

A 24 éves veszprémi úszó, aki egyébként a Pannon Egyetem villamosmérnők hallgatója az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes világbajnoki címvédő, Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba. Ebben a szakágban Magyarország második ötkarikás érmét nyerte Risztov Éva londoni diadalát követően.

A magyar úszók szereplése pazar happy-enddel zárult: Rasovszky Kristóf a 30 fokos vízben, az brutális melegben óriásit úszva ezüstérmet nyert a férfi 10 kilométeres maratonon. A győzelmet a 2019-ben világbajnok német Florian Wellbrock szerezte meg, Kristóf ugyanakkor az utolsó ötszáz méteren hatalmas csatában verte vissza az Európa-bajnok olasz Gregorio Paltrinierit.

Rasovszky a magyar olimpiai csapat 13. érmét szerezte meg a Japán fővárosban, négy arany és három bronz mellett ez a hatodik ezüst.