2024. 09. 30., Hétfő, 05:36

Így cselezik ki a diákok a telefonleadást

Az idei tanév nagy változásokat hozott a diákok életében az okoseszközök használata terén, miután a kormány új rendelete jelentősen bekorlátozta az eszközöket a tanítás időtartama alatt. A gyerekek azonban rendkívül leleményesek, sokan vannak köztük, akik megpróbálják kijátszani a rendszert.

Volt olyan iskola, ahol az egyik osztály 5 perc különbséggel állított be ébresztőt, amitől egész nap zengett az igazgatói

Volt olyan iskola, ahol az egyik osztály 5 perc különbséggel állított be ébresztőt, amitől egész nap zengett az igazgatói

Az idei tanévkezdés vezető témája egyértelműen a "mobiltelefon-saga", vagyis az új rendelet az okoseszközök használatának iskolai korlátozásáról. Amíg a szülők azon vitatkoznak kinek van igaza, a tanulók a maguk kreativitásával és szellemességével "harcolnak" a tiltás ellen. 

Az Index a Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium tanárainál érdeklődött a napi rutinról. Itt az általános iskolások műanyag dobozokba, védőtokban vagy zokniban, névvel ellátva adták le az eszközöket, míg a gimnazistáknak speciális, kulccsal zárható, hordozható dobozba kell elhelyezni azokat. 

A kisebbekét a titkárságon, a hordozható dobozokat a portán őrizzük, ahonnan bármikor felvehetik a szaktanárok, ha használni szeretnék a tanórán. Kiosztják, majd óra végén begyűjtik és visszahelyezik az őrzési helyre

Persze a diákok között sok renegát akad, vannak, akik két telefont visznek be és csak az egyiket adják le, mások simán eltitkolják, hogy vittek magukkal telefont, és le sem adják.

Itt a tiltólista - Az energiaital, a parittya, a dobócsillag és az okosóra is tilos lesz az iskolákban szeptembertől

Itt a tiltólista - Az energiaital, a parittya, a dobócsillag és az okosóra is tilos lesz az iskolákban szeptembertől

A kormány listába szedte azokat a dolgokat, amiket a szeptemberi tanításkezdéstől tilos lesz használni, vagy éppen fogyasztani. A tanárok és iskolaőrök jogosultak lesznek a diákok csomagjainak átkutatására és a tiltott tárgyak elvételére.

 Volt, hogy a tanár megosztott valamit velük online, azért, hogy majd nézzék meg otthon, és meglepve tapasztalta, hogy valaki már vissza is igazolta, hogy megkapta és látta. Így önmagát buktatta le – magyarázta az igazgató nevetve.

Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) ügyvivője hasonló tapasztalatokról számolt be az állami iskolákkal kapcsolatban. Mint mondta,

vannak gyerekek, akik két telefont visznek magukkal, de csak az egyik (jellemzően az ósdibb) kerül a gyűjtődobozba. A másikat mosdóba bújva vagy az udvaron, egy nehezebben szemmel tartható helyen használják.

 

Nálatok mi a helyzet?

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: