Orbán Viktor múlt hét pénteki, veszprémi látogatásán történtek kapcsán továbbra is rengeteg kérdés megválaszolatlan.
Ahogy arról több cikkben is foglalkoztunk, múlt hét pénteken választási gyűlést tartott Orbán Viktor Veszprémben, az Óváros téren. Az eseményre közel 60 feketekabátos verőember is érkezett, akik csoportosan mozogva megpróbálták ellehetetleníteni a törvényesen bejelentett véleménynyilvánító demonstrációkat. Az aHang aktivistái elé felsorakoztak, kitakarva a tiltakozókat, és egy fideszes molinót feszítettek ki parancsra. Míg az MKKP aktivistái kezéből kitépték a molinókat.
A sajtó azóta már kiderítette, hogy itt egyáltalán nem egy spontán vonulgatásról volt szó, hanem az ország különböző pontjairól ideutaztattak embereket, akiknek az volt a feladata, hogy ellehetetlenítsék a tiltakozók véleménynyilvánítását. A telex azt is kinyomozta, kik adják a parancsokat a feketekabátos verőembereknek.
A legnagyobb kérdés továbbra is az, hogy ez hogy történhetett meg, miért nem volt jelen a rendőrség, és miért nem lépett közbe. Ezzel kapcsolatban Katanics Sándor önkormányzati képviselő hivatalos kérdéssel fordult Horváth Attila Kálmánhoz, a Veszprémi Rendőrfőkapitányság mb. kapitányságvezetőjéhez. Katanics arra várja a választ, hogy a rendőrség miért nem lépett fel az önkényesen eljáró és vélhetően törvénysértéseket elkövető személyekkel szemben.
Az ügyben a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) is kiadott egy közleményt, mint írják, az önhatalmú „rendcsinálás” bűncselekmény és fel kell lépni ellene. A feketeruhás „rendcsinálók”, akik semmilyen alapon nem tekinthetők rendezőknek, mégis önhatalmúlag lépnek fel a miniszterelnökkel szemben tiltakozókkal szemben, és gyülekezési joguk, szólásszabadságuk gyakorlásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozzák őket, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható bűncselekményt követnek el. Ha erőszakot nem követnek el, csak megakadályozzák a vélemény kinyilvánítását, az is szabálysértés.