Korábban nem ismert barokk csatornarendszert, falfestéseket, középkori várfalszakaszokat és befalazott kemencéket is találtak - számolt be a magyarepitok.hu
A veszprémi vár területe kiemelt régészeti védettség alatt áll, előzetes régészeti dokumentációt is kellett készíteni mind a 18 épület vonatkozásában. Ezek a vizsgálatok már ebben a fázisban is számos újdonsággal szolgáltak az épületekre és a vár egészére vonatkozóan, több középkori várfalszakaszt azonosítottak, középkori és kora újkori temetkezések is előkerültek. Az építészeti tervezéshez kapcsolódó talajmechanikai, statikai vizsgálatokhoz szükséges földmunkák is régészeti megfigyeléssel történtek - írják.
A munkálatok pedig igazolták az előzetes kutatásokat: a várnegyed megújítása során korábban nem ismert barokk csatornarendszert, falfestéseket, középkori várfalszakaszokat és befalazott kemencéket is találtak.
Az állami támogatásból megvalósuló nagyszabású beruházás 18 épületet és a hozzájuk tartozó, mintegy 35 ezer négyzetméter épített és 10 ezer négyzetméter szabad területet érint.
A rehabilitáció 2025 nyaráig tart, de több épület már 2023-ban, az EKF alatt is látogatható lesz.