Három körzetben is visszalépteti egyéni jelöltjeit a Magyar Kétfarkú Kutya Párt - köztük a Veszprém 3-as választókerületben is, ahol Sándor Balázs lép vissza.
A párt közlése szerint a döntést kifejezetten a kormányváltás esélyének növelése érdekében hozták meg. Mint fogalmaztak, céljuk az Orbán-rendszer leváltása, és úgy látják, ehhez most ilyen típusú, nehezebb döntésekre is szükség van.
A veszprémi körzetben ettől függetlenül így is több jelölt marad versenyben: indul a DK, a Mi Hazánk, a Fidesz, a Tisza jelöltje, valamint más pártok és független indulók is. Itt méreti meg magát többek között Navracsics Tibor is.
A döntés hátterében egy szerda esti online egyeztetés áll, ahol a párt jelöltjei és tagjai vitatták meg a visszalépések kérdését. A kutyapárt szerint ezzel a lépéssel érdemben tudják segíteni az erőviszonyok átrendeződését a választáson.