A kullancs leginkább tavasszal és ősszel támad, de nyáron is rengeteg megbetegedést okoz ha több időt töltünk a természetben, akárcsak most, amikor a korlátozások miatt egyre többen indulunk kirándulni.
Az enyhe télnek köszönhetően a kullancsok nagy része simán át tudott telelni, ráadásul ezen kívül a rágcsálópopuláció is nagyobb számú, így aztán több táplálékforrása lesz a kullancsárváknak. Amikor pedig ezek a vérszívók felcseperednek és a következő fejlődési stádiumba érnek, még több gazdakereső kullancs fog embert megtalálni – magyarázta az InfoRádiónak Földvári Gábor, a Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa.
Tehát a szokásosnál intenzívebb kullancs aktivitás várható, érdemes tehát nagyon figyelni magunkra és kedvenceinkre is, de a boltokban kapható riasztó sprayk sem nyújthatnak 100 százalékos védelmet. A hiedelemmel ellentétben a kullancsok egyébként nem ugranak ránk, a növényzet segítségével akadnak az ember ruhájába vagy az állatok szőrébe, a legtöbb vérszívót az avar és a dús aljnövényzet rejti.
Figyeljünk nagyon kedvenceinkre és magunkra is!