2022. 12. 05., Hétfő, 08:00

Nem sikerült a pontszerzés a NEKA ellen

Továbbra is két pontja van a Fejér-B.Á.L. Veszprémnek a bajnokságban.

Hétvégén a Nemzeti Kézilabda Akadémia ellen lépett pályára a Fejér-B.Á.L Veszprém a K&H Férfi Kézilabda Liga 11. fordulójában. Nagy sansza volt Szmetánéknak, hogy a sorozatos vereségeket követően most nyerni tudjanak, de  sajnos nem sikerült. A találkozó első percei igen jól alakult a Veszprém számára. Első találatukat Éles Benedek jegyezte, majd Gál, Stranigg és Tóth is betalált, miközben a kapuban álló Podoba János is két szép védést mutatott be. A félidőt sikerült is megnyerni, 16:17-es veszprémi vezetéssel megettek pihenni a csapatok.

A második játékrész szintén nagyon szoros volt. A 47. perc elején a hazaiak átvették a vezetést (22:21) és bár a Veszprém nagyon nagyot küzdött, többször egyenlítettek is, de a vezetést már nem tudták visszaszerezni. Végül egy góllal győzni tudott a NEKA és otthon tartotta mind a két pontot. Végeredmény NEKA - Fejér-B.Á.L. Veszprém 31:30.

A Fejér-B.Á.L. Veszprém legközelebb az Európa-ligában lép pályára, ahol hazai pályán a Tatran Presovot fogadják majd.