2023. 02. 07., Kedd, 18:53

Nem bírt a Göppingennel a Fejér-B.Á.L. Veszprém

Kiütközött a két csapat közötti különbség a keddi Európa-liga találkozón.

Kedden késő délután ismét Európa-liga mérkőzést játszott a Fejér-B.Á.L. Veszprém. A csoportkör hetedik fordulójában a veszprémi együttes hazai pályán fogadta a Frisch Auf Göppingent. A jóval tapasztaltabb és magasabb játékerőt képviselő német csapat már az első félidőben igyekezett eldönteni a találkozót. Éles Benedekék szépen tartották magukat, de negyed óra játékot követően elkezdett kinyílni az olló a két csapat között. A göppingeni góllal zárult, a németek 9 gólos előnnyel mehettek szünetre (11:20).

Szmetán Péter góljával kezdődött a második félidő. A veszprémi együttes küzdött, de nem bírták tartani a lépést a németekkel szemben. 10 perccel a vége előtt már 14 gólos volt a vendég előny (20:34), amit tovább igyekeztek növelni. Több helyzet is kimaradt a hazai oldalon, amit a Göppingen rendre megbosszult. Végül 23:40-es eredménynél szólalt meg a végső dudaszó. A Fejér-B.Á.L. Veszprém legközelebb a Kadetten Schaffhausen csapatához látogat a nyolcadik fordulóban.