2023. 02. 20., Hétfő, 07:00

Veszprémi győzelmek a hétvégi fordulóban

Városunk mindkét csapata behúzta a maga két pontját hétvégén.

A Telekom Veszprém és a Fejér-B.Á.L. Veszprém is pályára lépett hétvégén a K&H Férfi Kézilabda Ligában. Mind két együttes otthon játszott és hazai pályán tudták kiharcolni a két pontot érő győzelmet. A Telekom Veszprém kapcsán ez talán nem is volt olyan nagy meglepetés, ők a Dabast fogadták. Bár az első félidőt követően döntetlen volt, a második játékrészben magasabb sebességi fokba kapcsolt a Veszprém és a jobb játékának köszönhetően 11 gólos győzelmet aratott a Veszprém (42:31).

A Fejér-B.Á.L. Veszprém kapcsán már nem tűnt annyira biztosnak a mérkőzést megelőzően a biztos győzelem. Éles Benedekék azonban tudták, hogy minden adandó alkalmat meg kell ragadniuk ahhoz, hogy pontokat gyűjtsenek és bebiztosítsák a pozíciójukat a bennmaradást érő helyek egyikén. Fantasztikus játéknak köszönhetően sikerült legyőzniük szombaton a Budakalász csapatát, így újabb két pontot szereztek a fiatal veszprémiek (34:24). Ez volt a Fejér-B.Á.L. Veszprém idei harmadik győzelme.