2023. 02. 28., Kedd, 20:27

Utolsó Európa-liga mérkőzését is lejátszotta a Fejér-B.Á.L. Veszprém

Kedden este hazai pályán fogadták a címvédő SL Benficát.

A Veszprém Arénában lépett pályára az Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában a Fejér-B.Á.L. Veszprém. Az ellenfél az előző versenykiírás győztese, a portugál SL Benfica csapata volt. A Veszprém számára tétnélküli volt már ez a mérkőzés, ugyanis már biztos volt, hogy a csoport utolsó helyén zárják a menetelést. A csapat egyik legjobbja, Éles Benedek nélkül kellett szembenézniük a portugálokkal, akik a negyedik helyen fejezik be a csoportküzdelmeket. Konkoly Csaba tanítványai nagyot küzdöttek, az első félidőben több alkalommal is vezetni tudtak, de a Benfica a szünet előtt 3 gólos előnyt harcolt ki (14:17).

A második játékrészben a vendégek magasabb fokozatra kapcsoltak és szépen lassan elléptek a Veszprémtől. Strannig Jánosék tisztességesen helyt álltak és harcoltak minden labdáért, de a Benfica játékosai rutinosabbak voltak, amit ki is használtak. A Fejér-B.Á.L. Veszprém az utolsó Európa-liga mérkőzésén végül 9 gólos vereséget szenvedett (26:35). Azonban az biztos, hogy amit ezek a srácok hétről-hétre mutattak, az több volt, mint fantasztikus. Megmutatták, hogy képesek erőn felül teljesíteniük Európa legjobbjai ellen.