2023. 09. 14., Csütörtök, 22:59

Magabiztos győzelem a BL nyitányon

Idegenben győzte le a Telekom Veszprém a BL címvédő SC Magdeburgot.

Csütörtök este Németországban lépett pályára a Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája első fordulójában. Az ellenfél pedig a tavalyi szezon győztese, az SC Magdeburg volt. A Veszprém az elmúlt években minden BL nyitómérkőzést megnyert, vagy legalább döntetlent ért el, így reménykedni lehetett, hogy ezúttal sem jönnek haza pont nélkül. Fabregas góljával kezdődött a találkozó, amire a hazaiak egyből válaszoltak is. A 10. percig nem is nagyon tudott ellépni egyik csapat sem, hol a Veszprém, hol a Magdeburg vezetett. ElDeraa és Fabregas találatával aztán sikerült két gólos fórt kialakítani (5:7). Ezt követően a Veszprém végig magabiztosan magánál tudta tartani az előnyt. Kosorotov találatával végül három gólos vezetéssel mehetett a Veszprém szünetre (18:21).

A második félidő is veszprémi találttal kezdődött, Cassado lőtt gólt a németek kapujába. Az Építők innentől már nem adta ki a vezetést a kezéből. 15 perc játékidőt követően a már 6 volt a különbség a két csapat között (22:28). A Veszprém nagyon magabiztos játékkal végül 5 gólos győzelmet aratott. Végeredmény SC Magdeburg – Telekom Veszprém 28:33. A vendégek legeredményesebb játékosa Ludovic Fabregas volt, aki 6 lövésből 6 gólt lőtt, de Remili és Marguc egyaránt 5-5 találatig jutott.