2023. 10. 11., Szerda, 20:10

Megszerezte a harmadik BL győzelmét is a Telekom Veszprém

Hazai pályán fektették két vállra a Porto csapatát.

Szerda este a Porto csapatát fogadta hazai pályán a Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A portugál sztárcsapat az első félidőben szépen küzdött, hiába próbált meg ellépni többször is a Veszprém. A hazaiak Remili vezérletével elöl remekeltek, azonban védekezésben többször is becsúszott némi hiba. Egy kapuscserét követően viszont Biosca több fantasztikus bravúrt is bemutatott. A félidőben 22:16-ra vezetett a Veszprém.

A második játékrészben a Veszprém szépen ellépett az ellenfelétől. Biosca folytatta a remeklést, míg a 39. percben már 10 góllal is vezettek a hazaiak. A közönség is nagyon élvezte a mérkőzést, egy ponton már hullámozni is kezdtek. Aki beállt a veszprémi keretből, mindenki igyekezett hozzátenni a magáét. Az utolsó percekben Momir Ilic Nagy Benedeket is becserélte a kapuban, aki második Bajnokok Ligája mérkőzésén lépett pályára. Folyamatosan jöttek a gólok mind a két oldalon, de a Veszprém nem engedte közelebb jönni az ellenfelét, a végén már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyernek a hazaiak. Végül Lukas Sandell gólja állította be a végeredményt, Telekom Veszprém - Porto 44:34.