2024. 02. 19., Hétfő, 05:55

A BL után a hétvégi bajnokin is simán győzött a Telekom Veszprém

A PLER Budapest nem okozott nehézséget a magyar rekordbajnoknak

Hétvégén megrendezésre került a K&H Férfi Kézilabda Liga 16 fordulója, ahol is a Telekom Veszprém a tabella utolsó előtti helyén álló PLER Budapest otthonába látogatott. A Veszprém Vailupau és ElDeraa találataival magabiztosan kezdte a találkozót, tíz percet követően pedig már 7 gól volt az Építők előnye (3:10). A félidei eredményt Lukas Sandell állította be, a találatával 11:20-as állással mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész is veszprémi góllal indult, Bjarki Már Elíssonnak köszönhetően először volt 10 gól a két együttes között (11:21). Momir Ilic tanítványai fokozatosan növelték a különbséget, támadásban rendre eredményesek voltak, míg hátul is jól blokkolták a PLER támadásait. A találkozó végén már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a két csapat közül, végül a Veszprém 13 gólos győzelmet aratott. Végeredmény PLER-Budapest – Telekom Veszprém 23:36.

A héten a Veszprém hazai pályán fogja fogadni a GOG csapatát a Bajnokok Ligája csoportkörében.