2024. 02. 22., Csütörtök, 19:28

Újabb Veszprém győzelem a Bajnokok Ligájában

Visszavágtak Momir Ilicék a GOG-nak.

Csütörtök este a GOG-t fogadta hazai pályán a Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája csoportkörében. Az Építőknek volt miért visszavágniuk, hiszen ősszel 6 gólos vereséget szenvedtek Dániában. A találkozót a Veszprém kezdte jobban, a pályán lévő balkezesek – Remili, Yahia és Vailupau – sorra szerezték a gólokat. 10 perc után 8:5 volt az állás a hazaiaknak. A GOG elég passzívan védekezett, bár támadásban sikeresek tudtak lenni, a 15. percben 11:9-re vezetett a Veszprém. Az utolsó 10 percre Sandell találatával 4 gólosra növelte az előnyét magyar rekordbajnok (15:11). A szünetre végül 6 gólosra növelte az előnyét a hazai csapat, félidőben Telekom Veszprém - GOG 19:13.

A második játékrészben is folytatta a Veszprém a menetelést. ElDeraa a 36. percben megszerezte a 200. gólját piros mezben, ezzel pedig 22:15 volt már az állás. Itt azonban volt egy rövidzárlat a hazaiaknál, és egy 5:0-s szériával a dánok felzárkóztak -2 gólra (22:20). Ez után viszont a Veszprém rohamozott, Mike Jensen kétszer is betalált a GOG üres kapujába (26:20). A mérkőzés utolsó harmadában Ligetvári Patrik megkapta a harmadik kétperces büntetését is, ami után a piroslap is előkerült. A végére ismét közelebb kapaszkodott a dán együttes, de ez már nem veszélyeztette a hazaiak győzelmét. Az Építők megszerezte a két pontot. Végeredmény Telekom Veszprém – GOG 34:30.