2024. 02. 26., Hétfő, 06:05

Továbbra is veretlen a Telekom Veszprém

Maga biztos győzelmet aratott Momir Ilic csapata hétvégén.

Szombaton, a K&H Férfi Kézilabda Liga 17. fordulójában a Gyöngyös otthonában lépett pályára a Telekom Veszprém. A találkozót a Veszprém kezdte, Vailupau, Remili, Yahia, ElDeraa, Elísson, Fabregas támadásban, az első gólt ElDeraa szerezte. 2 perc elteltével 3:4 volt az állás, aztán szép fokozatosan az 5. percig lassítva, hagytak fel ezzel az őrült tempóval, így 5 perc után 5:5-ös döntetlent mutatott az eredményjelző. A Veszprémben ez idő alatt a védekezés és a kapusteljesítmény nem igazán dominált. Podoba a másik oldalon pedig több szélső ziccert is hárított. A kezdeti bizonytalanság után pedig elindult a Veszprém határozottan felfelé. A 15. percben jöttek a már szokásosnak mondható cserék, Pechmalbec és Kosorotov érkezett a pályára. A 19. percben 11:13-nál kért időt Ilic, majd Yahia hetesével először vezettek hárommal, 11:14. A gyöngyösi időkérés után állandósult a 3 gólos Építők előny, majd Mikita Vailupua javítva lőlapját, már öt, Kosorotova üreskapusával pedig már 6 is volt az előny. A félidő: 18:23.

A második félidőt a Gyöngyös kezdte, Jóga labdája gurult be a kapuba, elkezdve a második játékrész gólgyártását. A veszprémi védőfal, Fabregasszal és Pecmalbec-kel középen elég jól zavarba hozta a gyöngyösi támadókat ebben az időszakban, néhány labdaszerzésből tudtak is indulni, elől pedig Remili osztogatott a beállóknak parádésan. A 38. percben 24:30-at mutatott az eredményjelző. Dragan Pechmalbec, majd Hugo Descat kapott kétperces kiállítást, így egy ideig kettős emberhátrányba került a csapat, majd Yahia rontotta el a csapat és saját negyedik büntetőjét, de az eredmény nem csökkent, 45. perc 27:33. Sőt, Corrales védéseinek és a jó védekezésüknek hála, tudtak is rátenni egy lapáttal, az 50. percben 28:36 volt az állás. Végül 8 gólos győzelmet aratott a Veszprém, végeredmény HE-DO B.Braun Gyöngyös - Telekom Veszprém 33:41.