2024. 04. 05., Péntek, 08:25

Oda-vissza verte a Veszprém a Szegedet, irány a negyeddöntő

Hazai pályán is legyőzte a Telekom Veszprém a Pick Szeged csapatát.

Csütörtök este játszották a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasz második mérkőzését, amelyen a Telekom Veszprém hazai pályán fogadta a Pick Szegedet. Az első mérkőzésen már 7 gólos előnyre tettek szert a bakonyiak, így elég magabiztosan várhatták a második felvonást. A mérkőzést Momir Ilic csapata kezdte jobban, szinte az első perctől kezdődően dominálták a játékot. A félidőben 19:15-ös előnnyel ment pihenni a Veszrpém.

A második játékrészben is a Veszprém uralta a mérkőzést. A Szeged nagyon gyengén kézilabdázott, ami az eredmény alakulásában is kirajzolódott. Nyolc góllal is vezettek az Építők, a lefújás pillanatában végül 7 talált volt a különbség. Végeredmény Telekom Veszprém – Pick Szeged 39:32. A hazaiak legjobbja Mikita Vailupau volt, aki 8 gólig jutott, de nem sokkal maradt el tőle a beállós, Dragan Pechmalbec sem, aki 6 találatot szerzett.

Így összesítésben 76:62-re a Veszprém jutott tovább a legjobb nyolc közé, ahol majd az Aalborg ellen kell kivívniuk a Final4-ba jutást.