2024. 04. 22., Hétfő, 08:45

Szeged elleni győzelemmel hangolódott a Veszprém a BL negyeddöntőre

Nagyon sima mérkőzésen verte meg a Telekom Veszprém a Tisza parti riválisát.

Pénteken rendezték meg a K&H Férfi Kézilabda Liga 22. fordulójának rangadóját, ahol a Telekom Veszprém hazai pályán fogadta a Pick Szeged csapatát. Momir Ilic együttese az első perctől kezdődően dominálta a játékot és nem adott esélyt a tavalyi szezon ezüstérmesének. Az első félidőben már 6 gólos előnyt alakítottak ki (16:10). A második játékrészben aztán tovább növelte a különbséget az Építők. A 43. percben már 10 gólos lett a hazaiak előnye, a Szeged pedig teljesen szétesett. Végül a Telekom Veszprém bedarálta ellenfelét és 36:27-re legyőzte a Pick Szeged csapatát.

Nem sok idő marad pihenni a Veszprémnek, ugyanis csütörtökön már pályára lépnek itthon a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az Aalborg elleni mérkőzés este 18.45-kor kezdődik, a visszavágóra pedig május elsején kerül sor. Ennek a párharcnak azért is van óriási tétje, mert aki nyer, az kvalifikálja magát a kölni négyesdöntőbe.

Reméljük, a Szeged elleni győzelem kellő erőt ad a Veszprémnek csütörtökre!