Óriási győzelem - Kiütötte a Veszprém a PSG-t

2024. 09. 19., Csütörtök, 18:27

Nagyon simán nyert Xavi Pascual csapata az első hazai BL mérkőzésen.

Csütörtök este a PSG csapatát fogadta a Veszprém HC a Bajnokok Ligája második körében. Mindenki kiélezett mérkőzésre számított előzetesen, a hazai csapat azonban már az első pillanatoktól kezdődően uralni tudta a találkozót. Descat, Remili és Cindric remekelt elől, míg a kapuban Corrales mutatott be fantasztikus bravúrokat. A félidőre három gólos előnyt épített ki a Veszprém, a szünetre 18:15-ös hazai vezetéssel mentek a csapatok.

A második félidőben aztán bedarálta a Veszprém a francia csapatot. Alig telt el 10 perc, már 29:21 volt az állás. Az Építőknek minden bejött, mind támadásban, mind védekezésben. Ezzel szemben a PSG szétesett fejben és hibát hibára halmoztak. Vailupau találatával 31:21 állt az eredményjelzően, de ezt követően is csak növelni tudta az előnyét a Veszprém. Az utolsó 10 percre 11 gólos hazai előnnyel fordutak a csapatok. A végén már csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz különbség. Xavi Pascual a félidő utolsó harmadában is jól forgatta a csapatot, játéklehetőséget kapott Végh Bálint is. Végeredmény Veszprém HC - Paris Saint-Germain 41:28.