2024. 10. 18., Péntek, 10:49

A Gyárkertet is beválasztották a világ Top 100 turisztikai helyszíne közé

Az idén 170 turisztikai desztináció, ezen belül 65 európai térség versenyzett azért, hogy a közelmúltban megvalósított fenntarthatósági projektje felkerüljön a Green Destinations TOP100 Stories listájára. Az október 15-én tartott díjkiosztó gálán kiderült, hogy 45 ország indulóiból végül csak 32 ország képviseltetheti magát a TOP100-as listán, köztük Magyarország is, akinek 4 projektje szerepel a díjazottak között – derült ki az Innotime Hungary szerdai közleményéből.

A Green Destinations nemzetközi szervezet minden évben összegyűjti a világ minden tájáról az elmúlt időszakban magas szinten megvalósított desztinációs szintű, a fenntartható turizmus fejlesztését támogató programokat, hogy azok inspiráló példaként szolgáljanak a szakmának és az utazóknak egyaránt. A turisztikai célpontok így minden évben lehetőséget kapnak, hogy a szakmai zsűri, majd a nagyközönség előtt is bemutassák, hogyan kezelik

  • a környezetvédelem,
  • a társadalmi egyenlőség,
  • a kulturális örökség megőrzése
  • és a gazdasági életképesség kihívásait a turizmusban.

A listára beválasztott gyakorlatok közzétételével a desztinációmenedzsment szervezetek elismerést és kitüntetést kapnak azokért a megoldásokért, amelyeket a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kihívásokra és problémákra adott válaszként valósítottak meg.

A magyar helyszínek közül Veszprém idén már második alkalommal szerepel a TOP100-as listán, rajta kívül Sárvár, Esztergom és Tokaj-Hegyalja projektje került díjazásra.

Veszprém a 2023-as Európa Kulturális Fővárosa keretében megvalósított programjával került a díjazottak közé. A város szívében egy elhanyagolt, 2,3 hektáros ipari terület állt, a Balatoni Bútorgyár egykori telephelye évtizedekig parlagon hevert, szemet szúrva a nyüzsgő belvárosban. Ezt egy revitalizációs projekt révén egy nyüzsgő kulturális központtá alakították át, amely a Gyárkert KultúrPark nevet kapta. Eredetileg ideiglenes projektnek tervezték, de hatalmas sikere miatt a város további három évre meghosszabbította a bérleti szerződést, ezúttal viszont külső források nélkül, csupán a város részleges támogatásával és új üzleti tervvel kellett nekilátni a működtetésnek.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: