300 ezerrel kevesebben vettek részt az új nemzeti konzultációban, mint az előzőben.
Pénteken, december 20-án véget ért az újabb nemzeti konzultáció, a kormány pedig közzétette, hogy 1 millió 252 ezer ember vett benne részt. Mindez közel 300 ezerrel kevesebb kitöltő, mint a tavalyi nemzeti konzultáció során.
A kormány azonban már a látszatra sem ad. Hivatalosan december 20-án véget ért a nemzeti konzultáció, a kormány még az utolsó pillanatban is arra bíztatta az embereket, hogy töltsék ki. Azonban a kormány hivatalos oldalán már december 18-án közzétették, hogy lezárult az új nemzeti konzultáció, és két nappal a vége előtt már megírták, hogy köszönik mindenkinek, aki visszaküldte postai úton, vagy elektronikusan és a hivatalos vége előtt be is jelentették, hogy “mivel ismét elég sokan álltunk ki egységesen az álláspontunk mellett, annak nagy súlya lehet a brüsszeli küzdelmeknél is.”.
Az aHang szerint egyre többen érzik és tudják, hogy a nemzeti konzultáció ablakon kidobott pénz. Mint írják ezért is volt kiemelten fontos a tájékoztató kampányuk, ahol lépésről lépésre bemutatták, hogyan kell lemondani a nemzeti konzultáció kipostázását.
Az, hogy a nemzeti konzultáció egy propaganda, egy kampányeszköz, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy egyre kevesebb ember szeretne részt venni ebben a bohózatban. Az előző nemzeti konzultációhoz képest ezúttal közel 300 ezer emberrel kevesebben küldték vissza az íveket. Az pedig csak hab a tortán, ahogy a kormány karácsony előtt össze-vissza próbált kommunikálni az eredményekről és a feldolgozottságról. Két nappal a visszaküldési határidő előtt már megjelent a kormány oldalán, hogy lezárult a konzultáció, de az is megmosolyogtató, hogy szintén két nappal a visszaküldési határidőt megelőzően már 80%-os volt az ívek feldolgozottsága.
- olvasható a szervezet közleményében.
Az aHang szerette volna megtudni, hogy a mostani konzultáció során milyen költségek keletkeztek, valamint hogyan és hol kerültek legyártásra az ívek. Akkor a Miniszterelnöki Kabinetiroda megtagadta a válaszadást arra hivatkozva, hogy még tartott akkor a konzultáció. Így a civil szervezet, megvárva december 20-t, ismét elküldték a kérdéseiket. A közérdekű adatigénylésükben azt szeretnék megtudni, hogy:
-
hányan voltak, akik 2024. október 27. napja és 2024. december 20. napja között megtiltották, hogy személyes adataikat a személyiadat- és lakcímnyilvántartásból teljes körűen, vagy tudományos kutatás, valamint közvélemény-kutatás és piackutatás céljából kiadják?
-
a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan hány konzultációs ív került legyártásra?
-
a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan legyártott ívek nyomdaköltsége mennyibe került?
-
a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan melyik nyomda / melyik cég gyártotta le a konzultációs íveket?
-
a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan hány konzultációs ívet postáztak ki összesen?
-
a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan mennyibe kerültek a tájékoztató kampányok és reklámköltségek?
-
tételesen milyen költségek jelentkeztek a a 2024. október 28. napján indult, 2024. december 20. napján zárult új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan?
-
ha hivatalosan 2024. december 20. napján zárult az új, „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indított nemzeti konzultáció, akkor a kormány.hu oldalán miért december 18-án jelent meg, hogy hivatalosan lezárult a konzultáció?