Sem Ovádi Péter, sem Hegedűs Barbara nem reagáltak a civil szervezet megkeresésére.
"Eltűnt 1945 óta – Adolf, kérlek, jelentkezz! Németországnak szüksége van rád!” – Elena Roon
"A nagy probléma az, hogy Hitlert az abszolút gonoszként ábrázolják.” – Björn Höcke
"A németeknek joguk van büszkének lenniük a nemzet katonáinak a két világháborúban elért eredményeire" – Alexander Gauland
Ebben a három idézetben az a közös, hogy mindegyiket a szélsőjobboldali AfD-nek (Alternative für Deutschland) a politikusai mondták, akinek kancellárjelöltjét Magyarországon fogja fogadni a héten Orbán Viktor, írja az aHang a közleményében.
Az aHang múlt hét szerdán elküldte a fenti három idézetet a Fidesz-KDNP összes parlamenti képviselőjének, és arra kérték őket, válasszanak: elhatárolódnak az AfD politikájától, vagy egyetértenek ezekkel a gondolatokkal. A civil szervezet hétfő délig adott határidőt a kormánypárti képviselőknek, hogy válaszoljanak a megkeresésre. Egyetlenegy parlamenti képviselő sem válaszolt az aHang kérdésére.
Szégyen, hogy egy kormánypárti politikus sem volt annyira bátor, hogy kiálljon és elhatárolódjon ezektől a kijelentésektől. Sajnáljuk, hogy a pártérdek és miniszterelnöknek való megfelelés felülírja azt, hogy a szélsőséges ideológiát támogató, Hitler visszajövetelét akaró AfD-től elhatárolódjanak a képviselők
– olvasható az aHang közleményében.
Az aHang szerint az is számos kérdést vet fel, hogy a miniszterelnök miért találkozik egy neonáci párt vezetőjével, akinek semmilyen hivatalos állami tisztsége sincsen.