A Balatoni Vízi Polgárőr Egyesület a Balatoni Szövetséggel együttműködve, az elmúlt két évben többszáz horgászkarót távolított el, amelyek közül sok már nem látható a víz felszínén, ezért fejest ugró vagy úszó emberek számára komoly sérülésveszélyt jelentenek, írja a sonline.hu
A Balatoni Vízi Polgárőr Egyesület, a Balatoni Szövetséggel együttműködve, az elmúlt két évben több száz horgászkarót eltávolított. Sok közülük már nem látható a víz felszínén, azonban így is komoly sérülésveszélyt jelenthetnek a fejest ugró vagy úszó emberek számára. A karók idővel lesüllyednek a víz alá, és súlyos baleseteket okozhatnak. A horgászok ezeket a karókat etetőhelyek jelölésére használják, illetve nagy hullámok esetén csónakjuk rögzítésére is alkalmasak.
A lap szerint a karók, melyekkel a pecások az etetés helyét jelölik, illetve nagy hullámzásban a csónakjukat rögzítik – idővel a víz alá süllyednek, és súlyos baleseteket okozhatnak.
A horgászoknak is van egy szabályzatuk erre, amely szerint ezeket a karókat ki kellene venni a szezon végén. Mivel ezt sokan nem teszik meg, ezek a víz alatt maradó akadályok életveszélyesek lehetnek – mondta Pali Róbert, a Balatoni Szövetség elnöke, és hozzátette, hogy ha valaki vízibicikliről, csónakból vagy SUP-ról ugrik a vízbe, és egy ilyen elhagyott karóba ütközik, az súlyos, akár végzetes sérülést is okozhat.