Gózon Ákos, az Élet és Tudomány, valamint a Természet Világa főszerkesztője, a fesztivál filmes zsűrijének elnöke a műsorban kiemelte: a különböző országok természetfilmesei eltérő megközelítésekben és rendkívül változatos műfajokban hívják fel a figyelmet a Föld védelmére, ugyanis különféle elképzelések vannak arra nézve, hogy pontosan hol húzódik a természetfilmezés határa.
Tájékoztatása szerint a Planet Lens fesztiválon is többféle műfajban készült filmeket láthatnak az érdeklődők.
Lesznek olyan klasszikus természetfilmek, amelyek leíró jelleggel mutatják be a természet szépségét, például az óriásteknősöknek otthont adó szigeteket vagy a Hévízi-tó élővilágát, de szerepel a versenyben például egy olyan rövidfilm is, amelyben egy indonéz anya beszélget a lányával arról, hogyan lehet átadni a következő generációnak a Föld értékeit.
Egy másik filmben pedig szinte szociográfiai erővel látható, hogy hogyan lehet megtalálni egy, már elveszettnek és kihaltnak hitt őserdei népcsoport múltját - tette hozzá Gózon Ákos.
Ami a filmeket érinti, ez a fesztivál egy világ körüli utazás, amely révén minden kontinensre el lehet jutni.
- fogalmazott a zsűrielnök, aki felhívta a figyelmet arra is, hogy a fesztivál kiemelt témája a biodiverzitás lesz, amely a filmek mellett változatos kísérő rendezvények keretében is megjelenik a programok között.
Imre Tamás fotográfus, a fesztivál természetfotós kategóriájának zsűrielnöke elmondta, hogy a vasárnapig tartó veszprémi rendezvény részeként mintegy 100 természetfotó lesz megtekinthető a város különböző helyszínein, így például a Szent Erzsébet sétányon, valamint a belvárosi posta előtti téren is.