2025. 09. 16., Kedd, 09:03

Életmentés a veszprémi buszmegállóban - Összeesett egy idős férfi, az utasok és a sofőr együtt mentették meg

Péntek délelőtt egy emberként fogtak össze az utasok és a sofőr a veszprémi autóbusz-pályaudvar 7-es megállójában, hogy megmentsék egy idős férfi életét.

A helyszínre éppen beérkező 7-es busz vezetője, Farkas László azonnal észrevette, hogy valaki összeesett a megállóban. Habozás nélkül leugrott a buszról, és megkezdte az idős férfi újraélesztését. Közben az utasok is azonnal segíteni kezdtek: egy fiatal nő hívta a mentőket, egy másik utas pedig eltávolította a férfi műfogsorát, hogy az ne okozzon fulladást. A mentők néhány percen belül a helyszínre értek, de addigra az utasok és a sofőr összefogásának köszönhetően a férfi stabil állapotba került.

A közlekedési társaság kiemelte:

„Büszkék vagyunk Farkas László kollégánk lélekjelenlétére és gyors segítségnyújtására, valamint köszönjük minden utastársunk együttműködését. Ez az összefogás most egy életet mentett meg.”

Az összefogás életet menthet, le a kalappal a veszprémiek előtt. 

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: