2026. 03. 17., Kedd, 10:57

Frontálisan ütközött két személygépkocsi Tihanynál - Ketten súlyosan megsérültek

Balesetek és tüzek, valamint túrázó mentése miatt avatkoztak be a tűzoltók a vármegyében a hétvégén.

Fenyves és tölgyes aljnövényzete égett Csopakon, nagyjából három hektár területen a Csákányhegyi utca közelében. A  tűz egy hatvan négyzetméteres nyaraló tetőszerkezetét is elérte. A veszprémi, balatonfűzfői és siófoki hivatásos, valamint a balatonfüredi önkormányzati és önkéntes tűzoltók avatkoztak be az esetnél.

Papkeszi térségében a 710-es és 7213-as utak találkozásánál körforgalomba hajtott egy gépkocsi. A tűzoltók áramtalanították az érintett járművet, a beavatkozás ideje alatt váltakozva haladt a forgalom.

Temetői hulladék égett nagyjából 12 négyzetméter területen Devecser településen. A tűz egy fát is veszélyeztetett. A tűzoltók kézi szerszámokkal és gyorsbeavatkozó sugárral oltották el a tüzet.

Túrázás közben lett rosszul egy ember Herend közelében a tanösvény túravonalon. Herend ÖTE és a Veszprém megyei Kutató-Mentő Szolgálat hozta ki a férfit az erdőből, majd a sérültet kórházba szállították.

Frontálisan ütközött vasárnap két személygépkocsi Tihany közelében. A járművekben összesen nyolc ember utazott, ketten súlyosan megsérültek. Az utasokat kivizsgálás céljából kórházba szállították. A tűzoltók áramtalanították a járműveket. Az úttesten levő törmelék miatt a beavatkozás idejére teljes útzár volt érvényben.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: