2026. 06. 16., Kedd, 12:10

Elbocsátják a Pesti Srácok teljes szerkesztőségét

Csoportos létszámleépítés keretében a Pesti Srácok valamennyi munkavállalóját elbocsátja a Mediaworks – erről beszélt a portál felelős szerkesztője, Huth Gergely.

A döntés közel húsz munkatársat érint, és várhatóan egy hónap múlva lép hatályba. Huth ugyanakkor hangsúlyozta: a szerkesztőség megszűnése egyelőre nem jelenti automatikusan a lap végét.

Még menthető lehet a Pesti Srácok

A felelős szerkesztő szerint jelenleg is egyeztetések zajlanak a tulajdonossal annak érdekében, hogy a portál valamilyen formában tovább működhessen.

Huth Gergely úgy fogalmazott, hogy „olvasói segítséggel” reális esélyt lát a lap megmentésére. Azt sem zárta ki, hogy a szerkesztőség visszaveheti a portált, bár ennek részleteiről egyelőre nem született megállapodás

„Nagyon remélem, hogy annál többe nem fog kerülni a lap visszaszerzése, mint amennyit mi magunk kaptunk érte” – fogalmazott.

A Pesti Srácokat érintő döntés egy szélesebb körű átalakítás része lehet. A Mediaworks korábban bejelentette, hogy modernizációs célú szervezeti és portfólió-átalakítást hajt végre, amely a működési struktúra megújítása mellett létszámot érintő változásokkal is jár.

A médiavállalat portfóliójába több mint 70 médiatermék tartozik, köztük az Origo, a Magyar Nemzet, a Hír TV, a Pesti Srácok, valamint számos megyei napilap és online felület.

Azt már most bejelentették, hogy keddtől felfüggesztik a Bors napilap, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra című napilap nyomtatott kiadását. Az érintett tartalmak a továbbiakban digitális formában, online felületeken lesznek elérhetők az olvasók számára viszont felfüggesztik a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését is.

Itt a Mediaworks bejelentése, tömeges elbocsátások jöhetnek

Itt a Mediaworks bejelentése, tömeges elbocsátások jöhetnek

„A Mediaworks Hungary Zrt. modernizációs célú szervezeti és portfólió-átalakítást hajt végre, amely a működési struktúra megújítása mellett létszámot érintő változásokkal is jár” – tette közzé a Bors a cég közleményét.

Akár 200 dolgozót is érinthetnek az elbocsátások

Korábban a HVG arról számolt be, hogy a Mediaworks közel 200 munkavállalótól válhat meg, miközben jelentősen átalakítja működését. A lap értesülései szerint a változások több szerkesztőséget is érinthetnek, és felmerült a Magyar Nemzet átalakítása is. A Mediaworks ugyan konkrét számokat nem közölt, de hangsúlyozta, hogy a médiapiac jelentős átalakuláson ment keresztül, miközben a tartalomfogyasztási szokások is megváltoztak.

A vállalat szerint a jövőben a korábbi „digital first” szemlélet helyett az „audience first”, vagyis a közönség igényeit előtérbe helyező működésre helyezik a hangsúlyt

 

A következő hetekben dőlhet el, hogy a Pesti Srácok végleg eltűnik-e a magyar médiapiacról, vagy sikerül új formában tovább működtetni a portált.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: