Új bejegyzésben reagált a Tisza Párt által benyújtott Alaptörvény-módosításra a Vidéki Prókátor néven ismert ügyvéd, Fülöp Botond.
A jogász szerint Sulyok Tamás köztársasági elnök helyzete jogi értelemben már menthetetlenné vált. Úgy véli, ha az államfő nem írná alá a megbízatásának megszüntetését is tartalmazó Alaptörvény-módosítást, akkor a parlamenti többség megindíthatja ellene a megfosztási eljárást. Ebben az esetben Sulyok már az eljárás ideje alatt sem gyakorolhatná államfői jogköreit. Fülöp Botond szerint ugyan az eljárás „nem szép”, ugyanakkor megfelel az Alaptörvény szövegének. Úgy fogalmazott: a jogállam visszaépítéséhez előbb le kell bontani azt a rendszert, amely szerinte az elmúlt években kiépült Magyarországon.
A bejegyzés végén az olasz operavilágból ismert mondattal összegezte véleményét:
La commedia è finita – vagyis: véget ért a komédia.