2021. 05. 22., szombat, 11:21

Hát én megőrülök, ha nem kaphatom meg az egész tepsit! - Megnyitott a Füge Fagyiudvar

Szombaton végre eljött a nyitás napja és annyit már elöljáróba is elmondhatunk: megérte várni.

Ahogy azt már korábban megszellőztettük, ismét egy új egységgel bővül városunk a volt Kávésüti helyén a Rákóczi Ferenc utcában, a várakozásnak pedig immár vége, szombaton megnyitott a Füge Fagyiudvar, amit persze rögtön ki is kellett, hogy próbáljunk.

 

Megint csak valami új – Fagyiudvar nyílik Veszprémben

Megint csak valami új – Fagyiudvar nyílik Veszprémben

A teraszok szombaton nyithatnak, a fagyiszezon közeleg, városunk pedig hamarosan egy új egységgel gazdagodik.

A családi vállalkozás debütált, a fagyijuk kétségtelenül elvitte a showt. És nem akármilyen fagyival van ám dolgunk, igazi kézműves nyalánkság, amit helyben készít a Füge Fagyiudvar arany kezű cukrászmestere. Gyorsan meg is találtuk az egység legnagyobb rajongóját, aki bár csokifagyi fan, de az első falatok után már a pisztáciára esküdött.

 

Hát én megőrülök, ha nem kaphatom meg az egész tepsit - mondta az egyik vendég kislány, aki éppen a harmadik adag fagyiját kérte már ki.

I love pisztácia fagyi  felirat is készült

Ezt hallva már biztos volt, hogy azt a bizonyos pisztáciát nem hagyjuk ki, viszont választani így sem volt könnyű. Szerencsére kaptunk egy kis segítséget és némi kis kóstolót, ami pisztácia, mangó, matcha tea és málnás sajttorta ízekből állt. Mondanunk sem kell, gyorsan el is tűnt a rendkívül karakteres ízekről, gyümölcsösségéről és tökéletes állagáról egyhamar híressé váló fagyi a kezünkből, ami bevezető áron, nyitási akcióként 300 forintért 6 deka tömör gyönyört tartogatott számunkra, ezt persze kötelező volt megismételnünk, így már álltunk is be a sorba a következőért.

 

 

Szóval a fagyiudvar jött, és sűrű, karakteres helyben készült fagyijaival magasra rakta a lécet Veszprémben. Ha pontoznunk kellene az általunk kóstolt nyalánkságokat, akkor messze a maximumot érdemelte ki a csapat, plusz pont pedig a széles választékért, és a kedves kiszolgálásért is jár. 

 

 

Azért a sütikről és a szendvicsekről sem feledkeznénk meg, hiszen ezen a téren is különleges finomságok közül lehet válogatni, a korán kelők ugyan már rendesen lerabolták a sütipultot mire mi odaértünk, viszont a felhozatalt elnézve ezen nem is csodálkoztunk egy percig sem.

 

 

Összességében csak azt sajnáljuk, hogy több nem fért belénk és vájlingostól nem hozhattuk el a fagyikat... Na mindegy, mi tuti, hogy még visszatérünk!

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon:
Hírfüggő vagy?
Ez a te oldalad!