2022. 04. 22., Péntek, 09:33

Rasovszky Kristóf ismét remekelt az országos bajnokságon

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyert 200 méter pillangón. A hölgyeknél Hosszú Katinka simán győzött ugyanezen a távon. Rasovszky Kristóf és Késely Ajna a 400 után 1500-on is aranyérmes lett, míg a legrövidebb távon Szabó Szebasztián és Senánszky Petra remekelt.

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyert 200 méter pillangón a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján. A szám olimpiai és világbajnoka, valamint világcsúcstartója 1:53.88 perces teljesítménnyel - amely ugyanakkor jócskán elmarad 1:50.73-as rekordjától - diadalmaskodott, ezzel könnyedén ugrott a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA ranglistájának élére.

Veszprémi siker:  Rasovszky Kristóf olimpiai ezüstérmes 10 kilométeres nyílt vízi úszásában

Veszprémi siker: Rasovszky Kristóf olimpiai ezüstérmes 10 kilométeres nyílt vízi úszásában

A 24 éves veszprémi úszó, aki egyébként a Pannon Egyetem villamosmérnők hallgatója az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes világbajnoki címvédő, Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinieri

A nap másik komoly eredményét Rasovszky Kristóf hozta, aki a bajnokság előtt annyit mondott, ha sikerül 15 perc környékén úsznia, az igen komoly üzenet lesz a nyíltvízi mezőnynek – elvégre ő úgy volt eddig is a tagja világelitnek, hogy nem tartozott a „sprinterek” közé, mint az olimpiai bajnok Florian Wellbrock vagy az Európa-bajnok Gregorio Paltrinieri, akik a medencében szórják a 14:50-eket. A veszprémi klasszis életében először 15 percen belül ért célba – ha néhány tizeddel is –, ami még mindig nem egetrengető a 30-hosszosok táborában, ám az, hogy 10 másodpercet javított egyéni legjobbján, legalábbis nagyon komoly reményekkel kecsegtet a júniusi világbajnokság előtt - számolt be a musz.hu