2023. 01. 29., Vasárnap, 19:32

Kikaptunk az utolsó mérkőzésen, 8. helyen zárt Magyarország

Hiába mentették kétszer is hosszabbításra az összecsapást Lékaiék, nem sikerült legyőzni Egyiptomot.

Véget ért a svéd-lengyel közös rendezésű férfi kézilabda világbajnokság. Magyarország – bár bravúros módon teljesítette az előzetesen kitűzött célját, és bejutott az olimpiai kvalifikációt érő legjobb 8 közé – az utolsó mérkőzésein már nem tudott győzelmet aratni. A 7. helyért Egyiptom ellen küzdtek meg a mieink. Több elhibázott magyar támadással indult a találkozó, az egyiptomi együttes azonban rendre élni tudott a kialakított helyzeteivel, a félidőben így hatgólos vezetést tudhat magáénak (17:11).

A második félidőben aztán óriásit küzdött Magyarország, védekezésben és támadásban is feljavult a játékunk. Bodó Richárd utolsó pillanatokban lőtt bombájával döntetlenre mentette a csapat a mérkőzés rendes játék idejét, így jött az első kétszer öt perc hosszabbítás. A második hosszabbításnál már látszódott, hogy nagyon fáradt mind a két csapat, többször is hibáztak a játékosok mindegyik oldalon. Végül Egyiptomnak jött ki a végén a lépés, és az utolsó perceben betaláltak, amire mi már nem tudtunk válaszolni. Így kétszeri hosszabbítást követően 36:35-re Egyiptom nyert.

Magyarország ezzel a 8. helyen zárta a világbajnokságot!