2023. 02. 01., Szerda, 20:24

Veszprémi győzelem a Magyar Kupában

A Fejér-B.Á.L. Veszprém a Budai Farkasokat győzte le.

Szerdán este 6 órától a Budai Farkasok otthonában lépett pályára a Fejér-B.Á.L. Veszprém. Ezúttal a két csapat a Magyar Kupa IV. fordulójában találkozott egymással. A veszprémi góllal kezdődött, Strannig János szerezte meg a vezetést a vendégek számára. Az első játékrész első felében fej-fej mellett vezetett a két csapat, hol egyik, hol a másik vezetett. Az utolsó 10 percre egy gólos hazai vezetéssel fordultak az együttesek, de a Veszprém Ludmán Marcell utolsó pillanatokban szerzett két góljával átvette a vezetést. Így a szünetre egy gólos vendég előnnyel mentek a csapatok (16:17).

A második játékrész már egyáltalán nem volt ennyire hullámzó. A Veszprém végig magánál tartotta az előnyt és magabiztosan kézilabdázott. A 40. percre egy 3:0-s rohammal, négy góllal is elléptek a vendégek (19:23). Pulay Gábor és Éles Benedek szépen termelték a gólokat, előbbi öt, utóbbi pedig hét találatig jutott. Az utolsó percekben Éles, majd Molnár Balázs is betalált, amivel beállították a 28:32-es végeredményt. A Veszprém ezzel a győzelemmel tovább jutott a Magyar Kupában!