2023. 10. 16., Hétfő, 09:00

Egy győzelem, egy vereség a hétvégi bajnokikon

Városunk mindkét nb1-es csapata pályára lépett szombaton, a K&H Férfi Kézilabda Liga hatodik fordulójában.

A Telekom Veszprém a Dabas együttesét fogadta a Veszprém Arénában. A mérkőzés legelejétől már az Építők irányította a találkozót, 30 perc játék után pedig 10 gólos előnyre tettek szert, a félidőben 23:13 volt az állás. A második játékrészben tovább növelte az előnyét magyar rekordbajnok, Kentin Mahé remekelt 6 lövésből 6 gólt szerzett. A franci irányítón túl is születtek szép statisztikák: Elìsson 5/5, Marguc 4/4, Pechmalbec szintén 4/4. A végeredmény Telekom Veszprém - Dabas 44:25.

A Fejér-B.Á.L. Veszprém a tabella utolsó helyén álló Komlót fogadta, szintén hazai pályán. A Komló öt mérkőzést követően nem tudott még egy pontot sem gyűjteni, nagyon fontos lett volna, ez a sorozat ne most szakadjon meg. De hiába a tervezgetés és a vágyakozás, a Komló jobbnak bizonyult. A mérkőzés elején nagyon elléptek a hazaiaktól, ami után csak kapaszkodni tudtak Élesék. A félidőben 3 gólos előnyre tettek szert a vendégek (12:15). A második félidőben nem tudott két gólnál közelebb zárkózni a Veszprém, az utolsó percekben viszont már a koncentráció is megroppant. Végül a Komló 25:29-re nyert a Fejér-B.Á.L. Veszprém otthonában. A vereséget követően az Éles-Veszprém lecsúszott a 13., kieső helyre.

Jövő hétvégén a Fejér-B.Á.L. Veszprém a Gyöngyös otthonában játszik, míg a Telekom Veszprém a NEKA ellen lép pályára.