Nem volt egyszerű, de megvan az újabb veszprémi győzelem a BL-ben

2024. 10. 17., Csütörtök, 18:21

A Veszprém HC a Federicia Handbold Klubot győzte le.

Csütörtök este rendezték meg a Bajnokok Ligája 5. fordulóját, ahol a Veszprém HC hazai pályán fogadta a dán Federicia csapatát. Az első gólra több mint két és fél percet kellett várni, amikor is Cindric talált be. Fej-fej mellett haladt a két csapat, hol a Veszprém, hol a Federicia vezetett, de ellépni egyik együttes sem tudott. A 20. perctől azonban a bakonyi alakulat jobban kézilabdázott és fokozatosan növelni tudta az előnyét. Mike Jensen kezdett ezúttal az Építők kapujában, és meg is hálálta a bizalmat, óriási védéseket mutatott be a kapus. Az utolsó percben Sandell góljával beállt a 16:12-es félidei állás. Sajnos az első félidőt beárnyékolta egy szörnyű sérülés is, Yehia ElDeraa a 11. percben egy rossz lépést követően összeesett és a térdéhez kapott, ölben kellett levinni az egyiptomi játékost.

A második félidőt a Federicia kezdte, és sikerült is góllal befejezniük a támadásukat. Ezúttal már gyorsabban jöttek a gólok, 6 percet követően 22:17 volt az állás. Jensen folytatta a védéseket, elől pedig rendre betalált Xavi Pascual csapata. A második játékrész felénél a dánok visszakapaszkodtak, és már csak 3 gólra olvadt a hazaiak előnye (26:23). Az utolsó 10 percre 29:27-es állással fordultak a csapatok, Corrales érkezett a veszprémi kapuba. Jött is egy nagyon fontos védés a spanyol hálóőrtől, ami után Descat 3 gólra növelte az Építők előnyét. 35 másodperccel a vége előtt a dánok feljöttek -1 gólra, Cassado azonban szintén betalált. Végeredmény Veszprém HC - Federicia Handbold Klub 34:32.