2025. 11. 04., Kedd, 00:00

Túra és játék a Mura árterén a Bioszféra-rezervátum Napján

Ingyenes, családbarát természetjárás és ismeretterjesztő program a River’scool Mobil Természetiskolával a világ egyetlen ötoldalú bioszféra-rezervátumában.

A Bioszféra-rezervátum Napja alkalmából különleges túrára várják a természetkedvelőket november 8-án, szombaton a Mura árterére, a világ egyetlen ötoldalú bioszféra-rezervátumába. A részvétel térítésmentes, a kirándulás Letenye-Egyedutáról, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság gazdálkodási központjából indul 10 órakor. A könnyű, mindössze 5 kilométeres séta során a résztvevők bejárhatják a Mura menti ártér legjellemzőbb élőhelyeit – erdőket, holtágakat, vízinövényekkel teli partszakaszokat –, és megfigyelhetik a terület gazdag madárvilágát, sőt akár hódnyomokra is bukkanhatnak.

A túra egyik különleges állomásán a River’scool Mobil Természetiskola is kitelepül, ahol a látogatók testközelből ismerhetik meg a Murában élő apró élőlények világát: szitakötő-, kérész- és álkérészlárvákat, rákokat, kagylókat és csigákat. A program nemcsak természetjáróknak, hanem családoknak és gyerekeknek is ideális kikapcsolódási lehetőséget kínál, hiszen játékosan, interaktív módon mutatja be a folyó és ártere élővilágának sokszínűségét.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: