2026. 06. 03., Szerda, 08:32

2024 után ismét 100%-os mérleggel zárta a bajnokságot a Veszprém

Xavi Pascualék mindegyik mérkőzésüket megnyerték.

Kedden befejeződött az idei bajnoki szezon, a ONE Veszprém HC legyőzte a Pick Szegedet a döntő második mérkőzésén, így megszerezték a 30. bajnoki címüket. Érdemes visszatekinteni a szezonra, és ránézni a bajnoki menetelésre.

2–0 - Harmincadszor is bajnok a Veszprém

2–0 - Harmincadszor is bajnok a Veszprém

A Veszprém férfi kézilabdacsapata története 30. bajnoki címét szerezte meg, miután kedden 36–34-re legyőzte a Szegedet a K&H Liga döntőjének második mérkőzésén. A címvédő az első találkozót is megnyerte hazai pályán 38–36-ra, így 2–0-s összesítéssel hódította el az aranyérmet.

A ONE Veszprém HC hibátlan alapszakaszt zárt: 26 mérkőzésből 26-ot megnyert, miközben 1033 gólt szerzett és 715-öt kapott, vagyis +318-as gólkülönbséggel fejezte be a bajnoki alapszakaszt. Ez meccsenként közel 40 lőtt gólos átlagot jelent, ami önmagában is jelzi, mennyire domináns volt a veszprémi támadójáték. A fölény nem csak a gyengébb ellenfelek ellen látszott: a Veszprém oda-vissza legyőzte a Pick Szegedet is, idegenben egy rendkívül szoros, 32:31-es meccsen, hazai pályán pedig már magabiztosabban, 30:24-re. A legszorosabb találkozók közé tartozott még a Tatabánya elleni idegenbeli 31:29, valamint a Szeged elleni hazai hatgólos siker; ezek voltak azok a mérkőzések, ahol az ellenfelek legalább valamennyire meg tudták szorítani a bajnokot.

A szezon másik arca viszont a nagy különbségű győzelmek sorozata volt. A legnagyobb arányú siker a Budakalász elleni hazai 43:19 volt, vagyis 24 gólos különbség, ezt követte a Balatonfüred elleni 47:25, majd a PLER elleni 42:21. Több mérkőzésen is valóságos gólparádét rendezett a Veszprém: a legtöbb gólt hozó találkozó a NEKA elleni idegenbeli 51:40 volt, ahol összesen 91 gól született, de kiemelkedően sok találat esett az ETO University HT elleni 47:36-os és a Szigetszentmiklós elleni 49:32-es meccsen is. Az alapszakasz képe így egyértelmű: a Veszprém nem egyszerűen megnyerte a bajnokság első szakaszát, hanem végig uralta azt, miközben csak néhány mérkőzésen kényszerült igazán szoros végjátékra.

A finálé végeredménye is ismert, nem lett szükség harmadik mérkőzésre. A Veszprém hazai pályán múlt héten 38:36-ra győzött az első találkozón, majd most kedden 34:36-ra diadalmaskodtak a Szeged ellen. A bajnoki döntő legeredményesebb játékosa Hugo Descat lett 14 találattal. 

Ti hogy értékelitek az idei bajnoki szezont?

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: