Hűtlen kezelés gyanúja miatt hat személyt hallgatott ki és vett őrizetbe a NAV a kulturális támogatások ügyében.
Újabb fordulatot vett a Nemzeti Kulturális Alap körül kirobbant botrány, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hat embert vett őrizetbe, akiket több mint 17 milliárd forintos vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés megalapozott gyanújával hallgattak ki. Tarr Zoltán miniszter Facebook-bejegyzésében azt közölte, hogy az érintettek a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), illetve a Kulturális és Innovációs Minisztériumban dolgoztak vagy korábban ott töltöttek be pozíciót. A tárcavezető szerint a „Hankó-botrány” felderítése érdekében elengedhetetlen a korábban kiosztott közpénzek átvilágítása.
A 24.hu értesülése szerint az őrizetbe vettek között van Bús Balázs volt óbudai polgármester, aki az elmúlt években az NKA alelnöki tisztségét is betöltötte, és a botrány kirobbanása után mondott le posztjáról. A gyanúsítást nem hivatalosan a 444-nek is megerősítették. A NAV közlése szerint a pénzügyi nyomozók korábban házkutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a minisztériumban, az NKTK-nál és magánszemélyeknél, az elmúlt időszakban pedig számos tanút hallgattak ki, valamint elemezték a lefoglalt adatokat.