2026. 06. 24., Szerda, 17:55

Lakossági nyomásra levették a közgyűlés napirendjéről az Aranyosvölgy-ügyet

Pár óra alatt 450-nél is többen küldtek levelet a városvezetésnek és az önkormányzati képviselőknek, hogy vegyék le az Aranyosvölgy beépítéséről szóló döntés pontját a napirendről. 

Az elmúlt napokban az Aranyosvölgy ügye határozta meg a helyi közbeszédet. Ahogy mi is írtunk arról, több, egymással összefüggő ingatlanfejlesztés és övezeti átsorolás is érintheti a veszprémi Aranyosvölgy térségét - Veszprém egyik legfontosabb zöldterületét -, ahol a tervek szerint lakóparkok és lakóingatlan-fejlesztések valósulhatnak meg. 

Az ügyben a hét elején indult egyre nagyobb tiltakozás a helyiek körében. Az aHang helyi szervezete, az aPont Veszprém indított tiltakozó petíciót a beépítés ellen, ezt közel 3 ezren írták alá. Eközben a Természetesen Veszprém csoport is számos aggályra hívta fel a figyelmet. 

Június 25-én a veszprémi közgyűlés az 5. napirendi pontként tárgyalta volna az Aranyosvölgy ügyét. Az aPont Veszprém szerdán reggel indított levélküldő kampányt. Pár óra alatt 450-nél is többen küldtek emailt a helyi önkormányzat összes fideszes képviselőjének, hogy vegyék le az Aranyosvölgy ügyében a döntést a napirendről a közgyűlésen.

A tiltakozás úgy tűnik célt ért, legalább is ami a közgyűlési döntést érinti, ugyanis szerda délután Porga Gyula, a város polgármestere egy Facebook-bejegyzésben számolt be arról, hogy

leveszik az előterjesztést a közgyűlés napirendjéről. 

A polgármester azt írta, azért, hogy a felforrósított közhangulatot vissza lehessen hűteni üzemi hőmérsékletre, és kellő idő álljon rendelkezésre az információk begyűjtésére, az előterjesztést egy következő, őszi közgyűlésig elnapolja.

Tetszett a cikk? Ne maradj le rólunk! Kövess minket Facebook oldalunkon: