“Védjük meg az Aranyosvölgyet” - írják a szervezők.
Június 29-én, hétfőn este 18 órától demonstrációt szervez az aHang helyi szervezete, az aPont Veszprém és a Természetesen Veszprém csoport közösen az Aranyosvölgy ügyében. Az esemény az önkormányzat épülete előtt lesz, az Óváros téren.
Az Aranyosvölgy ügye még nem zárult le. A lakossági tiltakozásnak köszönhetően ugyan elhalasztották a beépítésről szóló döntést az őszi közgyűlésre, de ez csak időt jelent – a veszély továbbra is fennáll. Az Aranyosvölgy Veszprém egyik legfontosabb zöldterülete. Beépítése veszélyeztetné a terület természeti értékeit, a város mikroklímáját és vízbázisát. Nem hagyhatjuk, hogy rövid távú beruházási érdekek felülírják a közös jövőnket.
- írják a szervezők
Azt az üzenetet szeretnék átadni, hogy Veszprém zöldterületei nem eladók, az Aranyosvölgyet nem kérik beépítve!
A demonstráció Facebook-oldala ITT érhető el.
Az ügyről itt írtunk bővebben: